ما چگونه کار می‌کنیم

یکی از انگیزه هایی که ما رو دور هم جمع کرد تا این سامانه رو راه اندازی کنیم، نگاهمون به گذشته ورزشی خودمون بود، می دونیم که موفقیت شانسی نیست.

یک شبکه اجتماعی برای ورزشکاران حرفه ای و با انگیزه چیست؟

 
ورزش یک راه اساسی و جهانی برای ما برای بیان فیزیکی خود است. یک عادت طبیعی که بدن، ذهن و روح ما را شکل می دهد، ورزش نیز یک فعالیت اجتماعی است که به ایجاد حس اعتماد به نفس، هویت و تعلق کمک می کند.
 
برای بخش قابل توجهی از جمعیت جهان، ورزش همچنین یک روش زندگی و وسیله ای برای امرار معاش است. این زندگی فعال، رضایت بخش است و فرصت هایی برای سفر، دوست یابی و تجربه فرهنگ های مختلف فراهم می کند.
از سوی دیگر، اگرچه تجربیات آنلاین به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده است، ما هنوز شاهد یک شبکه اجتماعی آنلاین نیستیم که متناسب با نیازهای جامعه ورزشی ما طراحی شده باشد.
سموا یک شبکه اجتماعی جدید است که حرفه ای های مشتاق ورزش را به هم متصل می کند.
در دنیای آنلاین، سموا با تمرکز، هدف و مأموریت خود را برای ساده‌سازی و غنی‌تر کردن زندگی روزمره ورزشکاران، مربیان و تیم‌ها و ارائه برتری آنها قرار داده است.
ما در حال ساختن فرهنگی هستیم که ورزش پاک و صادقانه را با روح شفافیت، رقابت سالم و دوستی در بر می گیرد.


از لحظه ای که به سموا ملحق می شوید، محیط و ابزاری که ما در حال ساخت آن هستیم به شما امکان می دهد فعالیت ها و دستاوردهای روزانه خود را بیان و ارائه کنید.
رزومه جامع ورزشی

سموا بهترین رزومه ورزشی را در اختیار اعضا قرار می دهد. به عنوان یک بازیکن یا مربی در سموا، می‌توانید حقایق، تصاویر، ویدیوها و برداشت‌ها را از هر مسابقه یا جلسه تمرینی که در آن شرکت می‌کنید ارسال کنید.

سموا سامانه مربیان و ورزشکاران ایران

یکی از انگیزه هایی که ما رو دور هم جمع کرد تا این سامانه رو راه اندازی کنیم، نگاهمون به گذشته ورزشی خودمون بود، می دونیم که موفقیت شانسی نیست، هر کسی که در ورزش موفقیتی کسب کرده، حتما تلاش کرده، این تلاش ها، شکست ها و موفقیت ها میشه تجربه و به قول معروف، عقل به یادآوردن تجربه هاست و استفاده از همین تجربه ها، ما رو تا حدودی از آزمون و خطا بی نیاز می کنه، البته خیلی وقت ها هم باید خودمون تجربه کنیم که خب این بدیهی هست…

ما سعی کردیم در سامانه مربیان و ورزشکاران ایران، نیازهای اساسی ورزشکارن و مربیان رو شناسایی کنیم و براشون برنامه ریزی کنیم، بخشی از این نیازها رو کارشناسی کردیم، بخش زیادی از این نیازها با توجه به نوع رشته، جنسیت، سن و سال و خیلی فاکتورهای دیگه متغییره که باید با کمک شما، به یک خروجی مناسب دست پیدا کنیم.

استعدادیابی ورزشی
ناهنجاری اسکلتی
ناهنجاری اسکلتی

یکی از ضرب المثل های معروف ایرانی برای شروع اصولی کارها این ضرب المثل هست که میگه: خشت اول چون نهد معمار کج هست، تا ثریا می رود، دیوار کج. این به معنی اون هست که اگر فرزندان دلبند ما، از ابتدا نسبت به بهداشت حرکتی(چگونگی نشستن، ایستادن، راه رفتن، خوابیدن و …) اطلاعات نداشته باشند، با گذشت زمان اصلاح ناهنجاریها سخت تر و سخت تر خواهد شد. سعی ما بر این هست که با همکاری سازمانهای مردم نهاد(سمن ها) و اساتید محترم دانشگاهی و ورزشی، فقر حرکتی رو تا حدود زیادی ریشه کن کنیم. نکته ای که متاسفانه با توجه به خونه نشین شدن دانش آموزان عزیز و عدم تحرک، بیشتر هم شده.

جای خوشحالی داره که بدونیم، اگر در سن رشد با انجام تمرینات حرکات اصلاحی به صورت اصولی و رعایت بهداشت حرکتی تا حدود زیادی از ابتلا به ناهنجاریها در امان خواهیم ماند.

انتخاب رشته، مربی و باشگاه

برای موفق شدن تنها نیاز به استعداد، تلاش یا منابع مالی نیست، موفق شدن در ورزش، یه برنامه میخواد و حاصل کار تیمی هست، منظور از موفقیت صرفا کسب مقام وعنوان نیست، همین که ما بتونیم با قرار گرفتن در محیط ورزشی و دوستان و مربیان با انگیزه باعث توسعه فردی خودمون بشیم، بزرگترین موفقیت رو کسب کردیم، ما در این بخش برای علاقه مندان به ورزش، ورزشکاران، مربیان و باشگاه دارن، برنامه های داریم که علاوه بر کسب درآمد، تو موفق شدن جوانان این مرز و بوم سهیم بشن و حاصل کار تیمی رو کاملا حس کنند…

انتخاب مربی و باشگاه
پایش سلامت
پایش سلامت

همیشه برای اینکه بدونیم تو چه مرحله ای از سلامت هستیم، باید آزمایش بدیم، ورزشی ها به این میگن “تست ورزشی”. با انجام این تست ها که البته باید توسط اهل فن انجام بشه، می تونیم از وضعیت سلامت خودمون تا حدود زیادی مطلع بشیم. پایش سلامت تست ها و انواع مختلفی داره، ما در این بخش با محاسبه و تحلیل 5 تست اصلی، گزارشی نسبت به وضعیت سلامت شما رو ارائه خواهیم کرد، این گزارش شما رو از وضعیت موجود خودتون مطلع می کنه، با توجه به شرایطی که دارید متخصصان ورزشی ما به شما برنامه و مشاوره می دهند و بعد از گذشت حداقل 8 هفته، وضعیت شما دوباره رصد خواهد شد و این جریان تا رسیدن به وضعیت ایده آل، ادامه خواهد داشت.

خانواده ها، مدیران ادارات دولتی و خصوصی هم می تونند با انجام پایش سلامت، نسبت به بهبود عملکرد افراد تحت پوشش خودشون اقدام کنند، در این بخش، فاکتورهای ضروری سلامتی که مورد تایید کارگروه سلامتی ما بوده انتخاب شده و با انجام تست ها، نسبت به میزان آمادگی، رشد، پیشرفت و مقایسه و تحلیل داده و اطلاعات برنامه های کاربردی ارائه خواهد شد.

استعدادیابی ورزشی

هر کدام از انسانها، در کاری موفق هستند و به انجام اون کار تمایل دارند، افرادی هستند که در کارشون خیلی موفق هستند و افراد دیگر هم با همان میزان تلاش و کیفیت کار، رشد معمولی دارند.

ما بیشمار استعداد در انسانهای نزدیک خودمون می تونیم مشاهده کنیم، یکی در هنر، یکی در جغرافیا، پزشکی، و همین طور در ورزش.

صرف داشتن علاقه برای قهرمانی کافی نیست که شما فرد موفقی باشید، یکی از نکات اصلی و تاثیر گذار، داشتن شرایط و به اصطلاح استعداد مناسب برای انجام این مهم است، این استعداد با تحلیل مباحث روانشاسی، فیزیولوژی، پیکرسنجی و روشهای متفاوت دیگه انجام میشه، ما سعی کردیم که تجمیعی از این روشها رو به مرور زمان انجام بدیم و با دانش افزایی مربیان محترم رشته های مختلف، نسبت به تجهیز مربیان محترممون به دانش استعداد پروری، در راه به ثمر رسیدن این میوه های درختان زندگی، تلاش کنیم.

رویدادهای ورزشی

یکی از محیط های با نشاط و خاطره انگیز برای ورزشکاران مسابقات و رویدادهای ورزشی هست، استرس های مسابقه هم برای ورزشکار و هم برای برگزار کننده وجود داره، ما سعی کردیم در این بخش با مکانیزه کردن فرایند ثبت نام رویداد و ایجاد بایگانی اطلاعات مربوط به رویدادها، کمکی به صرفه جویی در وقت و مباحث مالی کرده باشیم، از طرفی تمامی این رویدادها در صفحه داشبورد شما ذخیره میشه و در آینده می تونید از این اطلاعات استفاده کنید.