تمام تست های ورزشی در سایت ورزشی سموا!

به عنوان یک ورزشکار، شما می خواهید عملکرد خود را بسنجید. پس، اندازه گیری و دانستن شرایط فعلی مهم است. اما از کجا شروع کنیم؟ و آیا برای این کار به دانش تخصصی نیاز دارید؟ قطعا نه!

در سایت ورزشی سموا تمام تست ها را تا حد امکان در دسترس قرار داده ایم. مخصوص ورزش، تست های آمادگی جسمانی، شخصیت، سرعت، تعادل و موارد دیگر.

آزمایش ها به راحتی قابل اجرا و آسان هستند. از تست محبوب MBTI گرفته تا محاسبه مفید BMI.

تست شخصیت شناسی MBTI

آیا توانایی ورزشی ربطی به تیپ شخصیتی دارد؟
وقتی به ورزش دو و میدانی فکر می کنیم، فیزیک بدنی اولین ویژگی است که معمولاً به ذهن متبادر می شود – قدرت، سرعت، استقامت – اما مزیت های فیزیکی به تنهایی هرگز برای رسیدن به اوج در هیچ ورزشی کافی نیست. تجزیه و تحلیل نقاط ضعف حریف، آرام ماندن تحت فشار، داشتن اراده برای پیروی از یک رژیم تمرینی طاقت فرسا، و بسیاری از مهارت‌های دیگر از درون سرچشمه می‌گیرد و تفاوت‌های شخصیتی را شکل می‌دهد که فراتر از معیارهای ساده مانند توده عضلانی است.

کدام شخصیت ها معتقدند که بیشترین استعداد ورزشی را دارند؟

 

mbti
محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)

شاخص توده بدنی (BMI) مقداری است که اغلب برای نشان دادن وزن سالم یا ناسالم استفاده می شود. با کمک این ماشین حساب مفید می توانید به راحتی BMI خود را محاسبه کنید.

شاخص توده بدنی (BMI) مخفف رابطه بین وزن بدن و طول بدن فرد است. این بدان معناست که در مورد وزن شما نیز چیزی می گوید: آیا وزن شما با قد شما مطابقت دارد؟

BMR و محاسبه کالری روزانه

نرخ متابولیک پایه (BMR) اندازه گیری انرژی مصرفی بدن در حالت استراحت است که نشان دهنده حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکردهای حیاتی بدن از جمله قلب، ریه ها و تنظیم دما است.

حتی در حالی که شما هیچ فعالیتی انجام نمی دهید، فقط در اطراف نشسته اید، بدن شما برای طیف وسیعی از عملکردهای ضروری بدن انرژی می سوزاند. این انرژی بیشتر انرژی مصرفی بدن ما را تشکیل می دهد.

دانستن BMR شما مهم است که آیا می خواهید وزن خود را حفظ کنید، وزن خود را کاهش دهید یا حتی وزن خود را افزایش دهید. دانستن BMR می‌تواند به تعیین مقدار غذای شما برای رسیدن به اهداف وزنی کمک کند.

bmr
محاسبه whr
محاسبه نسبت دور کمر به لگن (WHR)

نسبت کمر به لگن معیاری برای طبقه بندی الگوی توزیع چربی بدن است. با کمک مقادیر اندازه گیری شده، می توان خطر بیماری هایی را که می تواند ناشی از چاقی و مهمتر از همه چربی بیش از حد شکم باشد، ارزیابی کرد.