گردن درد

ستون فقرات در قسمت گردن دارای تحدب است. اگر این انحنا دچار تغییر شود و از حد طبیعی خارج بشود، مشکلاتی در ناحیه گردن به وجود می‌آید که البته این تغییرات در وضعیت ستون فقرات گردن، باعث فشار زیادی در ناحیه گردن شده و با درد و مشکلات متفاوتی همراه است. گردن درد جز دردهای اسکلتی – عضلانی است که شیوع آن با افزایش زندگی شهری و انجام کارهای طولانی‌مدت همچون پشت‌میزنشینی یا ایستادن‌های طولانی به همراه رعایت‌نکردن اصول صحیح، سبب شده است تا امروزه مشکلات زیادی در ناحیه گردن افراد به وجود آید، به صورتی که بیش از 10% افراد حداقل یک‌مرتبه در سال دچار گردن درد می‌شوند که البته رواج این مشکل بین خانم‌ها بیشتر از آقایان است.

علت گردن درد

علت اصلی بروز درد گردن بسته به موقعیت و مشکلات ناشی از

است که در طولانی‌مدت باعث آسیب به گردن شده و همراه با درد یا مشکلات ظاهری پدیدار می‌شود. متأسفانه، علائم ظاهری به‌صورت لحظه‌ای به وجود نیامده و در طولانی‌مدت است که فرد متوجه بروز یک سری علائم و تغییرات در ظاهر خود می‌شود، از جمله

درمان درد گردن

درمان درد گردن با تغییر عادات و انجام منظم تمرین‌های ورزشی امکان‌پذیر است. برای بهبود و درمان درد گردن پیاده‌روی‌های منظم، شناکردن و انجام حرکات کششی سبب می‌شود میزان درد به حد قابل‌توجهی کاهش‌یافته و با تداوم انجام حرکات درمان کامل به دست آید. شناکردن و انجام حرکات کششی در آب سبب می‌شود تا وزن بدن و سر از قسمت گردن کمتر شود و درد کاهش یابد از سوی دیگر راه‌رفتن در عمق آب، باعث تقویت عضلات و مفاصل شده و این بالارفتن قدرت عضلات در بالابردن میزان تحمل وزن تأثیرگذار است. البته به‌طورکلی متخصصین برای درمان درد گردن توصیه می‌کنند از نشستن یا ایستادن‌های طولانی‌مدت اجتناب کرده و حرکات ورزشی را درست انجام دهید. چرا که انجام غیراصولی و اشتباه حرکات ورزشی نه‌تنها باعث بهبود شما نمی‌شود؛ بلکه آسیب بیشتری برای بدن به همراه دارد. کمک‌گرفتن از مربیان و کارشناسان باتجربه و انجام صحیح حرکات ورزشی به درمان درد گردن کمک بسیار قابل‌توجهی می‌کند. شما می‌توانید از سموا برای پیداکردن مربی مناسب با نیاز خود کمک بگیرید و به‌صورت رایگان با مربیان ارتباط برقرار کنید.

فرم مشاوره رایگان

شما می‌توانید اطلاعات تماس خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید تا مشاوران سموا به شما در رسیدن به نتیجه بهتر کمک کنند.

شرکت فناور و خلاق سلامتی پارسیان برگزار می‌کند: 

کارگاه مجازی فن‌بیان و گویندگی مدرس: میترا الله‌یاری