توضیحات

تاریخچه تنیس

تاریخچهٔ تنیس به قدمتی قابل توجه در تاریخ ورزش برمی‌گردد. اصول و تکنیک‌های بازی تنیس به طور کلی از فضای بازی‌های مشابهی مانند جیم‌کریکت و تنیس کورت انگلیسی تبعیت می‌کند. در ادامه، برخی اطلاعات دربارهٔ تاریخچهٔ تنیس آورده شده است:

  • تاریخچهٔ باستانی: ریشه‌های تنیس به بازی‌های مشابهی که در تمدن‌های باستانی مانند مصر باستان، گریس و روم باستان و چین باستان وجود داشت، برمی‌گردد. در این بازی‌ها از راکت و توپ‌هایی که مشابه تنیس بودند، استفاده می‌شد.
  • تنیس در قرون وسطی: در طول قرون وسطی، تنیس به عنوان یک بازی محبوب در اروپا شناخته می‌شد. در این دوران، بازی تنیس در دو نسخهٔ داخلی و خارجی انجام می‌شد. بازی تنیس داخلی به صورتی بود که توپ با کف دست و پشت دست ضربه می‌خورد و در بازی تنیس خارجی توپ با استفاده از راکت به هم رقابت می‌کرد.
  • تأسیس انجمن تنیس: در سال ۱۸۷۷، انجمن تنیس انگلستان (The All England Lawn Tennis and Croquet Club) تأسیس شد و قوانین مدرن تنیس توسط آن مشخص شد. این انجمن همچنین مسابقات ویمبلدون، که یکی از چهار گرنداسلم تنیس است، را برگزار می‌کند.
  • رشد جهانی تنیس: در قرن بیستم، تنیس به صورت گسترده‌تری در سراسر جهان شناخته شد و جام‌ها و مسابقات مهمی برگزار شد. این شامل بازی‌های المپیک، گرنداسلم‌ها، کوپا دیویس (Davis Cup)، کوپا فدراسیون (Fed Cup) و تورنمنت‌های بین‌المللی مختلف می‌شود. همچنین، تنیس به عنوان یک ورزش حرفه‌ای و تحت نظارت فدراسیون بین‌المللی تنیس (ITF)، به دسته‌بندی‌های مختلف مانند تنیس تک‌نفره و تنیس دوتایی تقسیم می‌شود. بازیکنان برجسته‌ای مانند راجر فدرر، رافا نادال و سرینا ویلیامز در تاریخ تنیس به عنوان اسمان‌خراشان محسوب می‌شوند.

ممکن است شما علاقه مند باشید به

شرکت فناور و خلاق سلامتی پارسیان برگزار می‌کند: 

کارگاه مجازی فن‌بیان و گویندگی مدرس: میترا الله‌یاری