ورزش های افزایش قد کدام‌اند؟ معرفی ۱۱ ورزش افزایش قد

ورزش هایی برای افزایش قد

ورزش های افزایش قد:

خیلی از افراد بنا به دلایل مختلف مثل ژنتیک قدبلند و اندام کشیده ندارند، اما همیشه کوتاهی قد به‌خاطر ژنتیک نیست، گاهی اوقات این اتفاق به دلایلی مثل تغذیه نامناسب، افتادگی شانه، گودی کمر، افتادگی گردن، پاهای پرانتزی، کج و ناموزون شدن ستون فقرات و … رخ می‌دهد و در این مواقع می‌توان با انجام ورزش افزایش قد هم به تناسب‌اندام رسید و هم بلندقدتر شد.

ورزش های افزایش قد با ازبین‌بردن ناهنجاری‌های بدن و کشیدن ماهیچه‌ها دغدغه بلندی قد را برای افراد بسیاری به‌خصوص برای کسانی که می‌خواهند شغل یا حرفه خاصی که به قدبلند نیاز دارد را دنبال کنند رفع کرده است.

در اینجا ۱۱ رشته ورزشی آورده شده که می‌توانید برای بلندقد ترشدن روی آن‌ها حساب کنید.

«بیشتر بخوانید: حرکات کششی برای افزایش قد: 40 تا از بهترین حرکات افزایش قد»

 

۱۱ ورزش افزایش قد:

 1. بسکتبال

برای مدت طولانی بسکتبال به‌عنوان یک ورزش افزایش قد شناخته می‌شد. نه‌تنها مردان، زنان نیز دوست دارند بسکتبال بازی کنند. بسکتبال ترکیبی از حرکات پرش و پرتاب است که می‌تواند رشد استخوان را تحریک کرده و عضلات ورزشی را تقویت کند. این ورزش نشاط‌آور را ۳ الی ۵ بار در هفته انجام دهید تا به نتیجه حداکثری برسید.

بسکتبال، ورزشی برای بلندتر کردن قد

 

 1. پرش نقطه‌ای

دومین ورزش پیشنهادی ما برای افزایش قد ورزش پرش نقطه‌ای است. این تمرین یک تمرین اساسی است که به‌راحتی انجام می‌شود. برای انجام این حرکت ابتدا باید بدن خود را در حالت چمباتمه قرار داده، سپس تا جایی که امکان دارد بپرید و دوباره اسکات بزنید. این حرکات را باتوجه‌به توانایی خود انجام دهید.

تداوم در انجام حرکت پرش نقطه‌ای، بلندکننده قد

اعتقاد بر این است که انجام حرکت پرش نقطه‌ای باعث گسترش استخوان‌های پای شما شده و قد را بلندتر می‌کند.

 

 1. بارفیکس

این تمرین بسیار آسان است. فقط به یک تیرک یا اهرم فیکس و یک چارچوب نیاز دارید تا بار بدن را تحمل کند.

شما فقط باید میله افقی را نگه دارید، سپس تمام وزن بدن خود را روی هر دودستی که میله را گرفته‌اند بی اندازید. هر دو پا را در جلو قرار داده و شروع به تاب خوردن کنید. اگر دستگاه به‌اندازه کافی بلند نیست، می‌توانید زانوهای خود را خم کنید. مهم‌تر از همه، ناحیه‌ای از بدن که احساس سفت شدن دارد را پیدا کرده و آن موقعیت را حداقل ۲۰ ثانیه حفظ کنید. برای زودتر به نتیجه رسیدن این تمرین را به طور منظم تکرار کنید.

بارفیکس؛ ورزشی برای افزایش قد

آویزان شدن به نیروی جاذبه اجازه می‌دهد تا با افزایش فاصله بین ستون فقرات، به‌آرامی ستون فقرات را کشیده‌تر کرده و در نهایت باعث بلندتر قد شود. این تمرین علاوه بر افزایش ارتفاع و قد، یک راه ساده برای کشش بازوها، پشت و حتی عضلات پاها است.

 

 1. ترامپولین یا بپر بپر

پرش ساده‌ترین تمرین افزایش قد است. می‌توانید هر زمان که بخواهید، بدون ابزار یا با استفاده از ابزار این کار را انجام دهید.

این تمرین را به طور منظم مثلاً صبح انجام دهید. این کار واقعاً به شما کمک می‌کند که قد بلندتر شوید. اگر می‌خواهید راحت بپرید می‌توانید از ترامپولین یا تشک پرش درجا استفاده کنید. تشک یا ترامپولین را بیرون از اتاق قرار دهید تا بتوانید آزادانه بدون اینکه سرتان به سقف گیر کند بپرید.

ترامپولین یا بپر بپر موثر در افزایش قد

 

 1. شنا

خوش‌شانسی با کسانی است که عاشق ورزش شنا هستند؛ زیرا شنا برای افزایش قد و تحریک رشد و نمو استخوان بسیار مناسب است، شنا باعث کشیده‌تر شدن استخوان‌ها و در نتیجه بلندتر شدن قد می‌شود.

افزایش قد با شنا کردن

اگر قبلاً در به شنا علاقه داشتید و بامهارت شنا می‌کردید، پیشنهاد می‌کنیم این ورزش را برای رشد قدتان ادامه دهید. اگر شناکردن برایتان سخت است به آرام شنا کنید، این کار را به طور منظم حداقل ۳ بار در هفته انجام دهید تا نتایج را ببینید.

«بیشتر بخوانید: ریکاوری بدن بعد از ورزش: 10 ماده غذایی برای ریکاوری عضلات»

 

 1. ورزش کششی جایگزین پا

این سبک ورزش، به‌عنوان ضربه پا جایگزین نیز شناخته می‌شود. این ورزش بر روی کمر شما تمرکز خواهد کرد. ابتدا روی زمین و بر روی شکم خود دراز بکشید و بدنتان به حالت کشیده نگهدارید.

 

انجام ورزش کششی جایگزین پا برای قدبلند شدن.

بازوهای خود را مستقیماً به سمت جلو دراز کنید طوری که کف دستتان به سمت پایین باشد. پاهای خود را صاف نگه دارید و تا جایی که می‌توانید پای راست و دست چپ خود را از روی زمین بلند کنید، حداقل ۴ ثانیه در این حالت بمانید. سپس ای چپ و ست راست را جایگزین کرده و دوباره ۴ ثانیه صبر کنید. می‌توانید تا ۲۰ ثانیه هم در این حالت بمانید. طوری حرکت کنید که انگار در حال شنا هستید، سپس باگذشت زمان این وضعیت را برای مدت طولانی‌تری نگه دارید.

 

 1. حالت کششی خرچنگ

ورزش دیگری که می‌تواند شما را قدبلند کند، تکنیک وضعیت خرچنگ است، این تمرین آسان را هرچند وقت یکبار به طور منظم در صبح انجام دهید. این تمرین علاوه بر افزایش قد می‌تواند عضلات پشت را در هنگام بالا و پایین بردن باسن تقویت کند.

تکنیک وضعیت خرچنگ یا حالت کششی خرچنگ راهی برای افزایش قد است.

 

 1. تمرین حرکت کبرا

این حرکت یکی از حرکات یوگا است. لازم نیست تمام حرکات یوگا را انجام دهید، فقط یکی از این حرکات را انجام دهید تا رشد قد خود را تسریع کنید. روش انجام این کار بسیار آسان است، روی زمین به سمت شکم دراز بکشید، سپس کف دست خود را روی زمین قرار دهید. سر و بدن خود را باتکیه‌بر هر دودست به سمت بالا بیاورید طوری که سر به سمت آسمان باشد. برای به‌دست‌آوردن حداکثر نتایج، این کار را به حالت درست انجام دهید.

برای افزایش قد تمرین حرکت کبرا را انجام دهید.

 

 1. بدن خود را خم کنید.

اعتقاد بر این است که خم کردن بدن به طور منظم مانند تصویر بالا یکی از ورزش هایی است که شما را قد بلندتر می‌کند. هنگامی که بدن خود را خم می‌کنید، سعی کنید پاهایتان را صاف‌کرده سپس، با انگشتان دست انگشتان پا را لمس کنید. به‌آرامی و به‌تدریج این تمرین را انجام دهید.

 

 1. لیفت پایین پا با صندلی رومی

حرکت لیفت پایین پا با صندلی رومی در واقع باهدف تقویت قسمت پایین شکم انجام می‌شود، اما می‌تواند برای بهبود وضعیت ستون فقرات و رشد قد نیز مؤثر باشد.

حرکت لیفت پایین پا با صندلی رومی، راهی موثر در افزایش قد است.

عضلات قوی زیر شکم نیز می‌توانند شیب قدامی لگن را بهبود بخشند و ستون فقرات را به شکل طبیعی خود برگردانند وقتی ستون فقرات شما قائم‌تر شود شما بلندقدتر دیده می‌شوید.

برای انجام این تمرین از صندلی رومی عمودی موجود در باشگاه استفاده کنید. از پاهای خود روی یک میله آویزان شوید به‌طوری که پایین تنه خود را مستقیماً به سمت زمین قرار دهید و بالاتنه خود را توسط تکیه‌گاه‌ها نگه دارید.

پشت خود را روی بالشتک‌ها قرار دهید، درحالی‌که شکمتان را نگه داشته‌اید، پاهایتان را به هم فشار دهید، زانوهای خود را خم کنید و با حرکات صاف به سمت سینه خود بکشید؛ در نهایت پاهای خود را پایین بیاورید تا وضعیت بدن شما صاف و رو به عقب باشد.

«بیشتر بخوانید: 10 کار اشتباهی که نباید قبل از تمرین انجام داد!»

 

 1. دوچرخه سواری

یکی دیگر از راه‌های افزایش قد، دوچرخه سواری است. در این ترفند باید ارتفاع صندلی دوچرخه را بالاتر از حد معمول تنظیم کنید.

دوچرخه سواری برای افزایش قد

هدف این است که هنگام پدال زدن دوچرخه پاهای خود را دراز کنید؛ اما به یاد داشته باشید که آن را خیلی بالا قرار ندهید، زیرا ممکن است به مفاصل شما آسیب برساند.

 

 جمع‌بندی:

تمرینات فوق به‌عنوان ورزش های افزایش قد نامیده می‌شوند؛ زیرا می‌توانند استخوان‌ها و ماهیچه‌ها را تقویت کرده، به شما در حفظ وزن کمک کنند و تولید هورمون رشد انسانی (HGH) را که در اندازه‌گیری قد نقش دارد، تحریک کنند.

امیدوارم که بتوانید با انجام تمرینات ورزشی بالا به قد دلخواه خود برسید، فقط مراقب باشید که در انجام آن‌ها زیاده‌روی نکنید.

به‌خاطر داشته باشید که انجام ورزش افزایش قد تنها عاملی نیست که بر وضعیت بدن تأثیرگذار است. عوامل ژنتیکی، جنسیت، شرایط خاص سلامتی تا مواد مغذی وارد شده به بدن همگی مانند این ورزش ها روی بلندتر شدن قد و کشیده‌تر شدن بدن تأثیر گذارند.

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه