جذب مشتری برای باشگاه بدنسازی؛ 13 روش بازاریابی باشگاه ورزشی

بازاریابی باشگاه ورزشی؛ رازهای جذب مشتری برای باشگاه بدنسازی

استراتژی‌های بازاریابی باشگاه ورزشی جهت جذب مشتری برای باشگاه بدنسازی؛

سالن‌های ورزشی از زمان‌های گذشته در استفاده از شیوه‌های نوین بازاریابی باشگاه ورزشی و جذب مشتری برای باشگاه با یکدیگر رقابت می‌کردند. ازآنجایی‌که در حال حاضر شدت بیماری کرونا کاهش پیدا کرده، تقاضا برای استفاده از اپلیکیشن‌های ورزش در خانه کم‌تر شده و دوران طلایی جدیدی برای باشگاه‌های ورزشی، به‌خصوص انواع باشگاه بدنسازی شروع شده این رقابت شدت بیشتری پیدا کرده و باشگاه‌ها با انواع شیوه‌هایی بازاریابی باشگاه ورزشی جهت جذب مشتری برای باشگاه در حال رقابت‌اند.

برای اینکه شما را از سردرگمی برای انتخاب روش مناسب جذب مشتری برای باشگاه بدنسازی درآوریم، در این مقاله، استراتژی‌های مختلف بازاریابی را بررسی کرده و آنچه را که باید دربارۀ بازاریابی باشگاه‌های بدنسازی بدانید را به همراه 13 راهکار اثبات‌شده تبلیغ باشگاه بدنسازی به شما می‌گوییم.

قبل از اینکه ادامه این مطلب را بخوانید لازم است این نکته را در نظر بگیرید که یکی از بهترین راه‌ها برای جذب افراد به باشگاه ورزشی‌تان این است که باشگاه ورزشی را در سامانه‌های ورزشی مختلف ثبت کرده و آن را در معرض دید افراد ورزشکار قرار دهید؛ برای این کار میتوانید از سامانه ثبت باشگاه ورزشی سموا استفاده کنید.

 

استراتژی بازاریابی چیست؟

استراتژی بازاریابی، طرحی است که به یک سازمان یا کسب‌وکار این توانایی را می‌دهد تا با درک نیاز و خواسته‌های مشتریانِ بالقوه (احتمالی) آن‌ها را ترغیب به خرید یا استفاده از محصولشان کنند تا آن‌ها به مشتری‌های واقعی تبدیل شوند. معمولاً یک استراتژی بازاریابی از اعتبار طرح شرکت یعنی ارائه محصول یا خدمات به مشتری، پیام‌رسانی همه‌جانبه و داده‌های جمعیت‌شناختی دربارۀ هدف مشتری تشکیل می‌شود.

برای برخی از افراد، بازاریابی می‌تواند یک راز باشد که تلاش می‌کنند از آن سر در بیاورند. چرا تعدادی از کارزارهای بازاریابی در کارشان موفق و تعدادی دیگر با شکست مواجه می‌شوند؟ هیچ پاسخ مشخصی وجود ندارد. ولی بسیاری از عوامل مختلف در این بازی نقش دارند که شما باید از آن‌ها آگاه باشید.

«بیشتر بخوانید: بازاریابی ورزشی و تبلیغات؛ مهارت های لازم برای بازاریابی در ورزش»

 

13 راهکارهای بازاریابی باشگاه جهت جذب مشتری برای باشگاه بدنسازی:

زمانی که استراتژی بازاریابی‌تان را تنظیم کردید، باید دربارۀ اجرای استراتژی فکر کنید. در اینجا 13 راهکار، نکته و ایدۀ مختلف وجود دارد که بهترین شانس موفقیت را در یک بازار بسیار رقابتی به شما می‌دهد.

 

 1. از شبکه‌های اجتماعی جهت ارتباط با مشتری استفاده کنید.

در استراتژی بازاریابی باشگاه ورزشی از شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید. رسانه‌های اجتماعی‌تان باید به مخاطبان شما اطلاعات دهد، ارتباط برقرار کند و الهام‌بخش باشد. رسانه‌های اجتماعی مکانی فوق‌العاده برای ایجاد انگیزه در اعضا و بالابردن ارزش و اعتبار کارِتان است. می‌توانید از انواع پست‌ها و مطالب مختلف برای الهام بخشیدن به دیگران به روشی مرتبط استفاده کنید.

محتوای تولیدشده توسط کاربر، داستان‌های موفقیت‌آمیز، چالش‌های تناسب‌اندام مجازی و نکات تمرینی در خانه را به اشتراک بگذارید. ابزارهایی مانند فیس‌بوک و استوری‌های اینستاگرام به شما امکان می‌دهند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و تعامل بیشتری داشته باشید. البته استفاده نادرست از این شبکه‌ها می‌تواند منجر به ازدست‌دادن مشتریان و فرصت‌های کسب‌وکار شود.

 

 1. یک تجربه کاربری بی‌عیب‌ونقص ایجاد کنید.

مصرف‌کنندگان امروزی دانا و حساس به زمان هستند و می‌خواهند خواسته‌هایشان فوراً برآورده شود. وقتی صحبت از ارائه یک استراتژی بازاریابی باشگاه ورزشی دیجیتال می‌شود، تجربۀ کاربری شما نقش مهمی دارد. به گشت‌وگذارهای آنلاین مشتری‌هایتان فکر کنید. شاید یکی از اعضای بالقوه باشگاه بدنسازی آخرین پست شما را در اینستاگرام ببیند و قبل از ثبت‌نام دورۀ بعدی ورزش‌ها آنلاین از وب‌سایت شما بازدید کند.

بارگذاری برنامه‌های ورزشی آنلاین باید بدون اشکال باشد. هر چیزی که برای کاربر مانع ایجاد کند می‌تواند بر استراتژی بازاریابی شما تأثیر منفی بگذارد. یک وب‌سایت کاربرپسند که برای موبایل و خدمات باکیفیت بهینه شده است، تنها بخشی از تجربۀ کاربر است. ازآنجایی‌که برندهای تناسب‌اندام به‌شدت به توصیه‌های تناسب‌اندام و ورزش دیجیتال و آموزش مجازی متکی هستند، محیط ورزش دیجیتال شما باید کامل و بی‌عیب‌ونقص باشد.

 

 1. نظرات و داستان‌های موفقیت‌آمیز را به اشتراک بگذارید.

در دنیای تناسب‌اندام، داستان‌های موفقیت افراد بسیار تأثیرگذار هستند. هنگامی که یک مشتری بالقوه می‌بیند که چگونه به فردی که شبیه او است کمک کرده‌اید تا به اهدافش برسد، این احساس را به او منتقل می‌کند که او هم می‌تواند این کار را انجام دهد و مثل همان فرد به خواسته‌اش برسد. به‌عنوان‌مثال، اپلیکیشن‌های کاهش وزن و مراقب وزن به طور منظم تصاویر قبل و بعدِ فردی را پست می‌کنند و داستان او را به طور هیجان‌انگیزی به اشتراک می‌گذارند که به خوانندگان تلنگری بزنند.

 

 1. از تبلیغات هدفمند بهره ببرید.

تخمین زده می‌شود که در سال 2022 بیش از سه میلیارد کاربر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته‌اند. مردم زمان زیادی را به‌صورت آنلاین سپری می‌کنند، پس از تبلیغات هدفمند استفاده کنید. استفاده‌کنندگان در رسانه‌های اجتماعی به دنبال راه‌هایی برای سلامت و تندرستی‌شان هستند. می‌توانید از راه‌حل‌های هدف‌یابی قوی برای تبلیغات استفاده کنید تا محتوای خود را به طور مناسب و درست در اختیار مخاطبان در اینستاگرام و فیس‌بوک قرار دهید. خلاق باشید و یک مجموعۀ کامل به کاربرتان ارائه دهید.

 

 1. یک برنامه بازاریابی ارجاعی ایجاد کنید.

یک برنامۀ بازاریابی باشگاه ورزشی از نوع ارجاعی هم برای شما و هم اعضای سایتتان مفید است. این ارجاعات هستند که شبکۀ مشتریان را می‌سازند. به این معنی که افراد با آگاهی از نظرات دیگران، مشتاق به خرید کالا یا خدمات می‌شوند. واضح است که این راهکار از اثرگذاری یک فرد گوینده بر فرد دیگری در قالب شنونده صحبت می‌کند. کاری کنید تا کاربران برند شما، آن را تبلیغ و به دوستان و خانواده‌شان معرفی کنند.

در واقع هر مارکتی که توسط پیشنهاد، توصیه و نظرات دیگر افراد ساخته شود، یک بازاریابی ارجاعی محسوب می‌شود. هدف اصلی؛ استفاده از گفته‌ها و دهان‌به‌دهان چرخیدن تعریف‌ها است تا مشتریان جدیدی برای کسب‌وکار بیاورد. برای مثال، می‌توانید برای هر ارجاع یک جلسه تمرین شخصی یا یک برنامۀ تناسب‌اندام فردی به اعضا ارائه دهید. بهترین پیشنهاد در حقیقت به اعضای شما و نیازهایشان بستگی دارد.

 

 1. قیمت‌گذاری شفاف ارائه دهید.

شفافیت در کل کسب‌وکار شما نکتۀ مهمی است. قیمت‌گذاری نامشخص ناامیدکننده است و مشتریان را از شما دور می‌کند. تأثیر نحوه قیمت‌گذاری به حدی برای یک کسب‌وکار اهمیت دارد که می‌تواند میزان فروش و میزان سود را کاملاً دستخوش تغییر کند. اگر اعضای بالقوه دربارۀ قیمت‌گذاری شما به هر طریقی احساس فریب کنند، تأثیر منفی و طولانی‌مدت بر کارِتان می‌گذارد. قیمت‌گذاری‌تان را واضح و آسان ارائه دهید تا کاربران از آن سر دربیاورند.

 

 1. برای تشویق به ثبت‌نام، هدف‌گذاری مجدد کنید.

هدف‌گذاری مجدد راهکار ارائه تبلیغات به مشتریان در وب‌سایت، بر اساس سابقه مرور قبلی آن‌ها در وب‌سایت یک شرکت است. این یک راه قدرتمند برای جذب مجدد مشتریانی است که قبلاً به‌صورت آنلاین با برند شما تعامل داشته‌اند. هدف‌گذاری مجدد، روشی عالی برای معرفی سالن بدنسازی‌تان در خط مقدم ذهن مشتریان است. این‌ها برای مشتریان بالقوه‌ای است که چندین بار از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند؛ اما هنوز متقاعد به خرید یا ثبت‌نام نشده‌اند. این ایده، آن‌ها را تشویق می‌کند تا قدم نهایی را بردارند.

می‌توانید با مشاهده داده‌هایی که در دسترس دارید، آگهی مناسب را دوباره هدف‌گذاری کرده و اطلاعات فراموش‌شده را به مشتریان یادآوری کنید. اگر آن‌ها بیشتر وقتشان را در صفحۀ عضویت دیجیتال شما سپری کرده‌اند و علاقه‌مند به تناسب‌اندام در خانه هستند، پس بازاریابی باشگاه ورزشی را به بازاریابی خدمات دیجیتال تغییر داده و دنبال برقراری ارتباط و ارائۀ اطلاعات ارزشمند به دنبال‌کنندگان صفحه‌تان باشید.

 

 1. تصمیمات مبتنی بر داده‌ها بگیرید.

تصمیم‌گیری مبتنی بر داده، کسب‌وکارتان را به جلو سوق می‌دهد. شما به داده‌های بیشتری نسبت به قبل دسترسی دارید. برای استخراج ارزش واقعی از داده‌ها، آن‌ها باید دقیق و همچنین متناسب با اهداف شما باشند. هنگامی که با استفاده از داده‌ها تصمیم می‌گیرید، می‌توانید بازگشت سرمایه بازاریابی‌تان را افزایش دهید، فرصت‌های جدیدی پیدا کنید و تصمیمات بازاریابی بهتری بگیرید. با درک دقیق اینکه اعضای شما چه کسانی هستند، متوجه می‌شوید که چه کسانی به‌احتمال زیاد در کنارتان مانده‌اند و چه کسانی بیشتر از همه باشگاه بدنسازی شما را ترک می‌کنند. بر اساس این اطلاعات، می‌توانید تعیین کنید که بهترین اعضای شما چه کسانی هستند و این نوع افراد را در آینده مورد هدف قرار دهید.

 

 1. خدمات دیجیتال خود را برجسته کنید.

اپلیکیشن‌های تناسب‌اندام در حال حاضر جزء محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها با تعداد نصب بالا هستند. استراتژی بازاریابی باشگاه ورزشی شما باید خدمات دیجیتال شما را هم برجسته کرده و این بخش از تجارت شما را در برگیرد. استراتژی بازاریابی فعلی خود را مجدداً ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که هنوز با اهداف مشتریان مرتبط است، به‌خصوص اگر در پیِ گسترش برنامه‌های تناسب‌اندام دیجیتالی هستید.

 

 1. در تولید محتوای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید.

وجود تولید محتوای دیجیتال در استراتژی بازاریابی باشگاه ورزشی ضروری است، چون تولید محتوای خوب تلاشی است برای اینکه با تولید عبارات کاربرپسند توجه همه را در فضای آنلاین جلب کنید. از این راه، افراد زیادی با خدمات و محصولات شما آشنا می‌شوند. بازاریابی محتوا می‌تواند با هزینۀ کمتر تا سه برابر بیشتر از تبلیغات پولی در کاربران انگیزه ایجاد کند. بازاریابی محتوای مرتبط روشی عالی برای افزایش اعتبار شرکت و اعتبار برند است. از وبلاگ‌ها گرفته تا ویدئوها و پادکست‌ها، بازاریابی محتوا بهتان کمک می‌کند متمایز‌تر از دیگران باشید و درعین‌حال به بودجه بازاریابی خود پایبند باشید.

«بیشتر بخوانید: ادرس باشگاه اطراف: آدرس باشگاه و مشخصات باشگاه های اطراف من»

 

 1. از رویکرد بازاریابی همه کانال استفاده کنید.

وقتی نوبت به رویکرد بازاریابی باشگاه ورزشی همه کاناله می‌رسد، باید آن را هوشمندانه اجرا کنید تا بودجه و اعتبار‌تان را به حداکثر برسانید. در این شیوۀ بازاریابی جدید، مشتری از کانال‌های ارتباطی مختلف محصولات را برای خرید انتخاب می‌کند. رویکرد اصلی در این نوع بازاریابی ارائه خدمات بدون بازگشت و رسیدن به مرحله خاص خرید است. در این روش شما با مشتری بالقوه خود در چندین دستگاه و رسانه تعامل دارید. از بازاریابی جستجوی محلی گرفته تا تبلیغات یوتیوب و پست‌های اینستاگرام، باید جایی باشید که مشتریانتان چه آنلاین و چه آفلاین با شما تعامل دارند.

 

 1. بازاریابی شخصی‌سازی‌شده کلید موفقیت است.

بازاریابی شخصی‌سازی‌شده یعنی هرگونه فعالیت بازاریابی که ارزش‌های پیشنهادی کسب‌وکار را بر اساس نیاز‌ها و علایق شخصی مخاطبان، به آنها ارائه می‌کند. استراتژی بازاریابی شخصی‌سازی‌شده نوعی راهکار تکامل‌یافته از استراتژی بازاریابی هدفمند است که در موفقیت بازاریابی و ارتباط با مشتری‌هایتان بسیار اثر می‌گذارد. شخصی‌سازی بخشی از تجربۀ برند است و شامل تمام احساساتی می‌شود که مصرف‌کنندگان از قبل، در طول و بعد از تعامل با برند شما دارند.

افراد مختلف نیازهای متفاوتی دارند. یک باشگاه اعضای متفاوت با شخصیت‌های متفاوت دارد. فردی که به دنبال افزایش وزن و قوی‌تر شدن است، ممکن است نیازهای متفاوتی نسبت به مادری داشته باشد که پس از زایمان در تلاش برای بازگشت به تناسب‌اندام است. ازاین‌رو، برندهای بیشتری از بازاریابی عمومی فاصله می‌گیرند و با شخصی‌سازی از سرمایه‌گذاری بازاریابی باشگاه ورزشی‌شان بیشترین بهره را می‌برند.

 

 1. از محتوای تولید‌شده توسط کاربر استفاده کنید.

محتوای تولید شده توسط کاربر که به محتوای کاربرساز نیز شناخته می‌شود آن‌قدر اهمیت دارد که حتی می‌تواند در سطح کلان و تصمیم‌گیری‌های بزرگ کسب‌وکار شما نقش بسیار زیادی داشته باشد؛ بنابراین، یک ابزار فوق‌العاده محسوب می‌شود و شامل بازنگری و آپلود عکس در رسانه‌های اجتماعی است که از نام تجاری یا هشتگ شما استفاده می‌کند. محتوای تولید شده توسط کاربر مزایای متعددی دارد، ازجمله به شما این امکان را می‌دهد که دسترسی و تعاملتان را گسترش دهید و اینکه لازم نیست خودتان محتوا را ایجاد کنید. در نهایت، محتوا به ارزش‌افزوده می‌افزاید و می‌تواند در پروسۀ خرید مشتری بسیار تأثیرگذار باشد.

 

بهترین تکنیک در بازاریابی باشگاه بدنسازی

در زمان عدم‌قطعیت کنونی، باشگاه‌های بیشتری در حال ارزیابی مجدد استراتژی‌های بازاریابی باشگاه ورزشی خود جهت عملکرد بهتر در جذب مشتری برای باشگاه هستند تا مطمئن شوند که باشگاهشان همچنان در جذب اعضای بالقوه موفق است. وقتی صحبت از تبلیغ باشگاه بدنسازی به میان می‌آید، برجسته‌شدن باشگاه شما در چنین بازار شلوغی می‌تواند دشوار باشد. با درک دقیق نیازهای مصرف‌کننده و انطباق سریع برای ارائه خدمات مناسب باتجربه کاربری کامل، می‌توانید یک استراتژی بازاریابی مؤثر جهت جذب مشتری برای باشگاه طی سال آینده را آماده کنید.

 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه