هنگام خرید دوچرخۀ ثابت ورزشی به چه نکاتی باید توجه کنید.

راهنمای خرید دوچرخه ثابت

در سال‌های اخیر استفادۀ خانگی از دوچرخه‌های ثابت ورزشی به لطف فناوری به‌روز و محتوای یکپارچه، بسیار محبوب شده‌اند. در روزگاران گذشته، دوچرخه‌های ورزشی کسل‌کننده و یکنواخت بودند و علاقه‌مندان به دوچرخه‌سواری در فصل‌های خاصی از آن لذت می‌بردند. در حال حاضر، یک دوچرخۀ ورزشی برای هر خانه و کاربر با تکنولوژی و قابلیت‌های مختلف، مانیتور، طراحی پیشرفتۀ دسته و بدنه و اشتراک محتوا یعنی برنامه‌هایی که از قبل نصب شده‌اند وجود دارد.

وقتی به دنبال خرید بهترین دوچرخۀ ثابت ورزشی هستید، باید چند نکتۀ مهم را در نظر بگیرید. اول از همه، مطمئن شوید که دوچرخه‌ای که دوست دارید را خریده‌اید! اغلب دیده می‌شود که مردم تجهیزات تناسب اندام را به دلیل حراج‌شدنشان می‌خرند و نه به این دلیل که تمام ویژگی‌های مورد نظرشان را دارند، و این امر باعث می‌شود این وسایل همیشه بدون استفاده بمانند. حتی دوچرخه‌های ورزشی ارزان‌قیمت چند میلیون تومان هستند، بنابراین خرید آن مستلزم هزینۀ گزافی  است. برای تعیین ویژگی‌ها و نکات مهم مورد نظرتان تحقیق کنید، توانایی پرداخت قیمتش را بسنجید و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنید. خوشبختانه، ما راهنمای خرید دوچرخه ورزشی و هر چیزی که باید قبل از خرید دوچرخۀ ثابت در نظر بگیرید را جمع‌آوری کرده‌ایم.

 

پیش از خرید دوچرخۀ ثابت ورزشی برای منزل، چه نکاتی را باید در نظر گرفت:

انتخاب سایز مناسب

همۀ دوچرخه‌ها حس یکسانی را هنگام سواری ارائه نمی‌دهند، و اینکه به یک اندازه برای سواران مختلف مناسب نیستند. هندسه دوچرخه، نوع سيستم انتقال قدرت، نوع فرمان، ويژگی‌های بدنه و تجهيزات جانبي برای هر نوع دوچرخه طبق استانداردهای خاصی در نظر گرفته می‌شود؛ پس هندسۀ قاب دوچرخه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که می‌توانید ارتفاع صندلی، دسته فرمان و سایر ویژگی‌هایی که برایتان مهم است را تنظیم کنید. برخی از دوچرخه‌سواران در مورد ضریب Q بسیار حساس هستند، در حالی که برخی دیگر حتی نمی‌دانند که چیست. (ضریب Q فاصله بین پدال‌ها است.) برخی از سوارکاران ترجیح می‌دهند بیشتر به صورت عمودی سوار شوند، بنابراین باید مطمئن شوید که ارتفاع فرمان به اندازه کافی بلند می‌شود. سواران قدبلند مایل هستند قابلیت بالا رفتن زین را به‌اندازۀ کافی برای تطابق با قدشان بررسی کنند. سواران قدکوتاه باید ارتفاع دوچرخه و حداقل ارتفاع زین را بررسی کنند؛ چون تنظیم زین دوچرخه ارتباط مستقیمی با ارتفاع دوچرخه دارد. اکثر وب‌سایت‌های دوچرخۀ ثابت ورزشی حاوی “برگ مشخصات” هستند که تمام این مشخصات را فهرست می‌کنند. تنظیمات دوچرخه از مهم‌ترین عوامل تأثیر‌گذار برپدال زدن است. حال به اطلاعات بیشتری در مورد اندازه قاب و نقاط قابل تنظیم می‌پردازیم.

قسمت‌های قابل تنظیم

بیشتر دوچرخه‌های ورزشی حداقل دو، سه و گاهی چهار نقطه تنظیم دارند. این قسمت‌ها روی دوچرخه هستند که می‌توان آن را برای سواران با قدهای مختلف تنظیم کرد. دوچرخه‌ای با دو نقطۀ تنظیم به شما این امکان را می‌دهد که صندلی و دستۀ فرمان را بالا و پایین کنید. سه نقطۀ تنظیم معمولاً شامل بالا و پایین بردن صندلی، دستۀ فرمان و تنظیم عقب جلو بودن زین دوچرخه است؛ دو عدد ریل زیر زین قرار دارد که می‌توانید به کمک آن‌ها صندلی را به سمت عقب و یا جلو حرکت دهید، تنظیم صحیح عقب و یا جلو بودن صندلی دوچرخه می‌تواند از فشار بر روی زانوها جلوگیری کند. یک دوچرخه با چهار نقطه تنظیم به راکبان این امکان را می‌دهد که صندلی را بالا یا پایین کنند، صندلی را به جلو یا عقب بکشند، فرمان را بالا یا پایین کنند و همچنین میل فرمان را به جلو یا عقب بکشند. اکثر دوچرخه‌ها دارای سه نقطۀ تنظیم هستند: دو نقطه برای صندلی و یکی برای دسته. چنانچه قد شما بین 160 تا 180 باشد بیشتر دوچرخه‌ها برایتان مناسب است. دوچرخۀ افراد قدبلندتر یا کوتاه‌تر، ممکن است برای داشتن تناسب مناسب، نیاز به تنظیمات خاصی داشته باشد.

قسمت‌های قابل تنظیم دوچرخه ثابت

راحتی زین

زین دوچرخه یکی از انواع قطعات تنه دوچرخه است که اهمیت بسیار زیادی دارد. چون در صورت عدم توجه و انتخاب نادرست باعث ایجاد آسیب‌هایی به بدن شده و دوچرخه‌سوار را خسته می‌کند. راحتی زین دغدغۀ اصلی دوچرخه‌سوار است و به همین دلیل خرید آنلاین کمی سخت می‌شود. توصیه می‌کنیم برای دریافت بازخورد از مشتریان واقعی، نظرات، پست‌های وبلاگ و صفحات رسانه‌های اجتماعی را مطالعه کنید.

گزینه‌های پدال

پدال قدرت را از پای شما به دوچرخه انتقال می‌دهد و این قطعه را به یکی از مهمترین نقاط تماس بدن با دوچرخه تبدیل می کند. اگر دوست دارید با کفش مخصوص دوچرخه سواری کنید، به دنبال یک پدال هیبریدی باشید. پدال‌های هیبریدی نیمه صاف یا نیمه گیره‌دار شامل گیره‌های SPD یک‌طرفه هستند. پدال‌های هیبریدی با هر کفش ورزشی یا کفش دوچرخه‌سواری کار می‌کنند. برخی دوچرخه‌ها فقط یک پدال تخت استاندارد دارند که گیره دوچرخه‌سواری را در خود جای نمی‌دهد. و برخی مانند پلوتون فقط با کفش دوچرخه‌سواری دلتا لوک و پدال قفل‌شو و گیره کار می‌کند.

اشتراک محتوا

دوچرخه‌های ورزشی با صفحه‌نمایش لمسی بسیار محبوب هستند. پلوتون دارای یک صفحۀ نمایش لمسی است که با آن می‌توانید در کلاس های پخش زنده شرکت کنید و انگیزه بیشتری با تعامل با بقیه بگیرید. مزیت صفحۀ نمایش آن باعث شد خیلی از شرکت‌ها صفحۀ مانیتور را به دوچرخه‌هایشان اضافه کنند. اگر دوچرخه‌ای با صفحه‌نمایش می‌خرید، توجه داشته باشید که نمی‌توانید تلویزیون یا شبکه نمایش خانگی تماشا کنید یا در اینترنت بچرخید. بیشتر صفحه نمایش دوچرخه برای نمایش برنامه آموزشی سازنده طراحی‌شده است. مطالعات دربارۀ تعامل نشان می‌دهد که وقتی دوچرخه دارای صفحه‌نمایش با اشتراک محتوای به‌روز شده باشد، کاربران به احتمال زیاد به‌طور منظم از دوچرخه استفاده می‌کنند.

انواع مختلف دوچرخه‌های ورزشی

دوچرخه‌های ثابت ورزشی متنوعی وجود دارد که دوچرخه سواران می‌توانند یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. دوچرخه‌های مختلف بسته به قد شما، نوع فعالیت و نوع سواری که از آن لذت می‌برید برای دوچرخه‌سواران مختلف جذاب خواهد بود.

انواع مختلف دوچرخه‌های ورزشی

دوچرخه ثابت اسپینر/اسپین بایک

دوچرخۀ اسپین یک دوچرخۀ ورزشی سنتی است که برای اکثر سوارکاران آشنا به‌نظر می‌رسد. دوچرخه اسپین یک دستگاه کاردیو است و مناسب افرادی است که ورزش‌های مختلف را دوست دارند و نمی‌خواهند تمرین را به یک روتین تبدیل کنند. دوچرخه اسپین اغلب شبیه دوچرخۀ معمولی است، با صندلی باریک،  چرخ طیار یا دیسک فلایویل نصب‌شده در جلو و دسته‌های چند حالته. اگر از کلاس‌های دوره‌ای منظم در باشگاه لذت می‌برید، این سبک دوچرخه را پیشنهاد می‌کنیم. در دوچرخه‌های اسپینر ممکن است نیاز باشد که راکب یک پای خود را بالا آورده و سوار دوچرخه شود. سوارکاران به‌صورت عمودی می‌نشینند و باسن بالای پدال ها و تقریباً در راستای آن قرار دارد. برای برخی از دوچرخه‌سواران، ممکن است بلندشدن از روی زین کمی سخت باشد، بنابراین توجه داشته باشید که برای سوار شدن به این دوچرخه و دوچرخه‌سواری صحیح، کمی زانو و لگن را خم کنید. دوچرخه‌های اسپین از جهت شباهت به دوچرخه‌های معمولی بسیار محبوب هستند. این دوچرخه‌ها همچنین از طریق کلاس‌های اسپینینگ که در سالن‌های ورزشی تخصصی تدریس می‌شوند، رایج شده‌اند. دوچرخه‌های اسپین دارای چرخ‌های فلایویل‌ سنگین، زین باریک به سبک مسابقه‌ای و مقاومت قابل تنظیم هستند. این دوچرخه‌ها به دلیل سوزاندن کالری بالا برای کاهش وزن عالی هستند. بااین‌حال، سوار و پیاده‌شدن از آن‌ها کمی دشوار است، کسانی که مشکلات تعادلی یا سرگیجه دارند، بهتر است دوچرخه‌های اسپین را انتخاب نکنند. در ضمن دوچرخه اسپین برای کودکان زیر 14 سال مناسب نیست مگر اینکه توسط بزرگسال نظارت شود.

دوچرخه ثابت عمودی یا ایستاده

دوچرخه‌های ایستاده شبیه دوچرخه‌های ایستادۀ اسپینر هستند، با این تفاوت که پدال‌ها و صندلی‌ معمولاً کمی پایین‌تر و دسته‌ها بالا قرار دارند. این به سوارکاران اجازه می‌دهد تا در حالت عمودی‌تر با بالاتنه‌ای صاف بنشینند. این وضعیت امکان تنفس بهتر و موقعیت راحت‌تری را فراهم می‌کند. همچنین سوار و پیاده شدن از دوچرخه‌های عمودی به‌خاطر میزان پایین بودن پدال ها نسبت به زمین آسان‌تر است. دوچرخه‌های عمودی برای دوچرخه‌سواران مسن‌تری که هنوز از سواری لذت می‌برند، اما ممکن است تحرک محدودی داشته باشند یا خم شدن هنگام دوچرخه‌سواری را دوست ندارند، گزینه‌های مناسبی هستند. دوچرخه ایستاده باعث می‌شود جریان هوا از طریق ریه‌ها بهتر جریان یابد. بااین‌حال، ممکن است به دلیل وضعیت قرارگرفتن بدن، به اندازۀ  دوچرخه‌های اسپینر به شدت بالای تمرین نرسید، و این می‌تواند کار را برایتان سخت کند.

دوچرخه ثابت عمودی یا ایستاده

دوچرخه ثابت نشسته پشتی‌دار

دوچرخه‌های نشستۀ پشتی‌دار با دوچرخه‌هایی که صندلی‌هایشان به‌جای بالای پدال‌ها، عقب‌تر از آن‌ها قرار می‌گیرند، تفاوت اساسی دارند. این حالت نشسته برای افرادی که محدودیت تحرک دارند بسیار بهتر است و اغلب این دوچرخه‌ها به عنوان دوچرخه‌های «توانبخشی» برای کسانی که آسیب‌دیده‌اند طراحی می‌شوند، چون سوار و پیاده‌شدن از آن‌ها آسان است. دوچرخه‌های نشستۀ پشتی‌دار را برای سالمندان و کسانی که ترجیح می‌دهند روی یک زین پهن با پشتی کامل بنشینند توصیه می‌کنیم. با توجه به وضعیت بدنیتان شاید نتوانید کالری‌سوزی بالایی با دوچرخه نشستۀ پشتی‌دار به‌دست آورید؛ اما این مدل دوچرخه راحت‌تر و پایدارتر از دوچرخۀ عمودی یا ایستاده است.

دوچرخه‌های ثابت ایربایک

ایربایک نسل جدیدی از دوچرخه‌های ثابت است که با استفاده از یک فن مانند پنکه ، مقاومت زیادتری را در پدال زدن دوچرخه تولید می‌نماید. ایربایک یا فن بایک دارای پرره‌هایی می‌باشد که ورزشکار با پدال زدن و به حرکت در آوردن این پرره‌ها، مقاومت هوایی ایجاد شده را به پاها و بدنش منتقل می‌نماید. ورزشکارانی که ورزش‌هایی نظیر: بوکس، بدنسازی حرفه‌ای، دوچرخه‌سواری کوهستان، قایق‌رانی، فوتبال و کراس فیت و… را به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند، برای استفاده از ایربایک‌ها مناسب‌تر می‌باشند. خیلی از این دوچرخه‌ها دارای دسته‌های متحرک بلندی هستند که همراه با پدال‌ها حرکت می‌کنند. رکاب‌زدن با این دوچرخه‌ها تقریباً بیشتر عضلاتتان را درگیر می‌کند. شما همچنین می‌توانید تمرینات هدفمند را انجام دهید و فقط روی قسمت پایین یا بالاتنه‌تان کار کنید. این ایربایک‌ها معمولاً در مسابقاتی مانند بازی‌های کراس فیت استفاده می‌شوند و می توان آن‌ها را در سالن‌های ورزشی و خانه پیدا کرد. نکته‌ای که خریدارن در هنگام خرید ایربایک با هر مدلی باید توجه داشته باشند این است که استفاده از این دستگاه ها در فضای کوچک خانه زیاد توصیه نمی‌شود. زیرا حرکت پرره‌های موجود در ایربایک تولید صدا می‌کند که می‌تواند برای سایر اعضای خانواده ایجاد مزاحمت نماید. ایربایک‌ها به دلیل تمرینات با شدت بالایی که ارائه می‌دهند، بیشتر برای دوره‌های زمانی کوتاه‌تری در نظر گرفته شده‌اند.

برای دوچرخۀ ثابت ورزشی‌ام چقدر فضا نیاز دارم؟

بیشتر دوچرخه‌های ثابت، فضای زیادی اشغال نمی‌کنند. جدا از ارتفاع مناسب سقف، بیشتر دوچرخه‌ها در یک فضای نسبتا کوچک جا می‌گیرند. دوچرخه‌ها با توجه به مدل‌های متنوعی که دارند فضای جانبی بیشتر یا کم‌تری را اشغال می‌کنند. ما به همه خریداران توصیه می‌کنیم شرایط فضای منزلشان را با نوع دوچرخه بررسی کنند. اما به‌طور کلی، اگر فضای محدودی دارید، دوچرخه‌های ثابت گزینه‌های بسیار خوبی هستند.

به منظور اطمینان از فضای منزل‌تان، توصیه می‌کنیم به موارد زیر توجه کنید:

ارتفاع سقف را اندازه‌گیری کنید.

اندازه‌گیری ارتفاع سقف به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که وقتی روی پدال می‌ایستید فضای کافی بالای سرتان دارید. به‌طور معمول، هنگام ایستادن، بدن شما تا ارتفاع پدال زیرین بالا می‌رود.

دوچرخه را کنار کمد، در، پنجره یا پرده قرار ندهید.

بسیاری از اوقات، مردم متوجه نمی‌شوند که هنگام تمرین با دوچرخۀ ثابت در خانه، کمی جابه‌جا می‌شوند. بازشدن درهای کمد یا درهای آکاردئونی می‌توانند به دوچرخه‌تان ضربه بزنند، یا دوچرخه دچار فرورفتگی می‌شود و یا در آسیب می‌بیند.

پنجره ممکن است انعکاس نور خورشید را روی صفحۀ مانیتور دوچرخه بیندازد. اگر پنجره به سمت داخل باز شود، ممکن است لبه‌های آن به دوچرخه بخورد، بنابراین خیلی آن را نزدیک به پنجره نگذارید.

خیلی‌ها فکر نمی‌کنند که پرده و حتی پرده‌های کرکره‌ای هم ممکن است به شما آسیب برسانند. اما باید مراقب باشید دوچرخه‌تان کنار پرده نباشد چون ممکن است هنگام سوار یا پیاده‌شدن از دوچرخه پایتان به بندهای پرده گیر کند.

اتصال اینترنت را بررسی نمایید.

اگر قصد خرید دوچرخه با صفحه نمایش را دارید، توجه داشته باشید که تمام محتوای ویدئویی در روندی پی‌درپی و مداوم قابل پخش است و نه دانلود. یعنی هر بار که برنامۀ تمرین آن را تماشا می‌کنید مجدد پخش می‌شود. بهترین راه برای تعیین سیگنال قوی اینترنت این است که یک آیپد یا تبلت به اتاقی که دوچرخه را گذاشته‌اید ببرید و یک ویدیو تمرینی از سرویس‌های مختلف پخش کنید. در غیر این صورت، مجبور هستید از یک تقویت‌کنندۀ سیگنال در آن اتاق خاص کمک بگیرید. استفاده از دوچرخۀ ثابت در گاراژ یا زیرزمین ممکن است اتصال اینترنت شما را محدود کند.

انواع مقاومت در دوچرخه ثابت و تولید صدا

به‌طور کلی دوچرخه‌های ورزشی یکی از بی‌صداترین وسایل ورزشی هستند که می‌توانید خریداری کنید. اما، گاهی اوقات بر اساس ویژگی‌های زیر کم‌وبیش سر و صداهایی هم ایجاد می‌کنند.

مقاومت در دوچرخه ثابت با نیروی مغناطیسی

مقاومت مغناطیسی معمولاً بی‌صدا‌تر از مقاومت در برابر اصطکاک است. مقاومت مغناطیسی توسط آهن‌رباهایی ایجاد می‌شود که روبه‌روی چرخش فلایویل است، بنابراین هیچ سایش یا اصطکاکی وجود ندارد. گاهی اوقات ممکن است صدایی شبیه صدای موتور خفیف در حین حرکت آهن‌رباها به دیسک فلایویل یا دور شدن از آن وجود داشته باشد، اما این فقط چند ثانیه طول می‌کشد. مقاومت مغناطیسی نسبتاً بی‌صدا است.

مقاومت اصطکاکی

اصطکاک، ایده‌ی اصلی این نوع از مقاومت است. این دوچرخه‌های ورزشی از لنت‌های ترمز نصب‌شده در امتداد فلایویل برای ایجاد اثر ترمز و افزایش مقاومت استفاده می‌کنند. هنگامی که لنت‌ها با فلایویل تماس پیدا می‌کنند، باعث ایجاد مقاومت در چرخش فلایویل می‌شوند و از سرعت آن می‌کاهند. مقاومت در برابر اصطکاک به دلیل نحوه ساییدگی درجۀ ضریب اصطکاک پد بر روی دیسک فلایویل، صدای بیشتری تولید می‌کند. اغلب این دستگاه نسبت به تردمیل، دستگاه روئینگ (شبیه‌ساز ورزش قایقرانی) یا سایر دستگاه‌های ورزشی بی‌صداتر است، اما می‌تواند از مقاومت مغناطیسی پر سروصداتری برخوردار باشد، مخصوصاً زمانی که لنت شروع به فرسودگی می‌کند. با نازک شدن پد ممکن است صدای جیرجیر هم شنیده شود.

درایو غلتکی زنجیره‌‌ای

درایو زنجیره‌ای بیشتر برای انتقال قدرت مکانیکی در دوچرخه استفاده می‌شود. درایو زنجیره‌ای میل لنگ را به پدال‌ها متصل می‌کند و موقع رکاب‌زدن همان‌طور که پدال‌ها را می چرخانید، یک زنجیر، مجموعه میل لنگ را حرکت می‌دهد و چرخ لنگر یا فلایویل را می‌چرخاند. یک زنجیر به دلیل ماهیت پیوندهای فلزی ذاتاً پر سروصداتر است. با گذشت زمان، یک درایو زنجیره‌ای ممکن است صدای جغجغه هم بدهد.

درایو تسمه

عملکرد درایو تسمه با درایو زنجیره‌ای یکسان است، با این تفاوت که تسمه به جای فولاد از لاستیک سخت ساخته شده است و بنابراین بسیار بی صداتر از یک زنجیر است. همچنین نیازی به روغن کاری یا نگهداری دیگر ندارد.

حدود قیمت کلی برای دوچرخه‌های ثابت

دوچرخه‌های ورزشی متنوع قیمت‌های متفاوتی دارند. به‌طور معمول، دوچرخه‌هایی با صفحه نمایش لمسی متصل کمی گران‌تر از دوچرخه‌های بدون مانیتور هستند. یکی دیگر از فاکتورهایی که برای قیمت باید در نظر گرفت این است که اگر دوچرخه ورزشی همراه با برنامه‌های تمرینی اشتراک ماهانه باشد، این هزینه بیش از قیمت خود دوچرخه خواهد شد.

مزایای صفحه نمایش لمسی در مقابل صفحه نمایش ساده کامپیوتری در دوچرخۀ ثابت ورزشی چیست؟

محتوای برنامۀ تمرینی یا نبودِ آن در یک دوچرخۀ ورزشی می‌تواند واقعاً بر استفاده یا عدم استفاده شما از آن تأثیر بگذارد. هر دو دارای مزایایی هستند، اما واقعاً به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد، که کدام نوع نمایشگر برای شما بهتر کار می‌کند و شما را تشویق می‌کند که اغلب سوار دوچرخه شوید. کلاً دوچرخۀ ثابتی که از طریق صفحۀ نمایشش کلاس تمرینی به‌صورت زنده پخش می‌شود و هم‌زمان شاخص‌های عملکرد و معیارهای افراد ثبت و ردیابی می‌شوند، برای کاربر جذاب‌تر است.

کامپیوتر دوچرخه ساده، بدون صفحۀ نمایش لمسی

اگر دوست دارید هنگام دوچرخه‌سواری تمرکز داشته باشید، و نمی‌خواهید در کلاسی که مربی شما را هدایت می‌کند شرکت کنید، دوچرخه‌هایی که صفحۀ نمایش یا کنسول ساده دارند انتخاب خوبی هستند. نمایشگر بیشتر معیارهای شما مانند سرعت، زمان و مسافت را نشان می‌دهد که همگی راه‌های عالی برای اندازه‌گیری پیشرفت هستند. به‌علاوه، هزینه اشتراک ماهانه برای برنامه‌های تمرینی ممکن است پرهزینه باشد. اگر کمی سرگرمی می‌خواهید، می‌توانید دوچرخه را مقابل تلویزیون بگذارید.

کامپیوتر دوچرخه ساده

کنسول هیبریدی، نمایشگر رایانه با تبلت یا سایر برنامه‌ها همگام می‌شود.

دوچرخه‌هایی نیز وجود دارند که با صفحۀ نمایشگر کوچک و ساده‌شان، به بلوتوث وصل می‌شوند. این دوچرخه‌ها در نحوۀ استفاده انعطاف‌پذیری بیشتری به شما می‌دهند. می‌توانید به یک برنامه تناسب اندام شخص سوم متصل شوید یا هر محتوایی را که می‌خواهید از گوشی هوشمند یا تبلت خود پخش کنید. برنامه‌های شخص سوم، برنامه‌هایی هستند که برای کار درون سیستم عامل‌ها نوشته شده، اما به وسیله افراد یا شرکت‌ها به غیر از تولید‌کننده سیستم عامل نوشته می‌شوند. برنامه‌های شخص سوم می‌توانند برنامه‌های مستقلی باشند که قابلیت‌هایی را به یک برنامۀ دیگر می‌افزایند.

صفحه نمایش لمسی با اشتراک ماهانۀ برنامه‌های تمرینی

محبوبیت این دوچرخه‌های ورزشی رو به افزایش است. کلاس‌های مجازی با هدایت مربی مانند شرکت در کلاس اسپین است. شما از یک مربی راهنمایی می‌گیرید و حتی می‌توانید مکان‌های واقعی در فضای باز در سراسر جهان را کشف کنید. صفحه لمسی متصل، جایی است که عملکرد اصلی دوچرخه قرار دارد و برای دسترسی به محتوا باید ماهانه هزینه‌ای بپردازید.

برنامه‌های سرگرمی کنسول‌ها

با محتوای مورد علاقه‌تان با روشی به تمرین بپردازید که به شما انگیزه دهد. برنامه‌های داخلی شامل برنامه‌های سرگرمی مانند نتفلیکس، یوتیوب، و اسپاتیفای، به‌علاوه برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام می‌شود دوچرخه‌های ورزشی با صفحه لمسی اغلب با یک برنامه خاص که از قبل در کنسول نصب شده است ارائه می‌شوند. تعدادی از موارد مورد علاقۀ کاربران عبارتند از:

IFIT

این محتوا، مسیرهای دوچرخه‌سواری در داخل و خارج از خانه، مسیرهای پیاده‌روی، شن سواری، و غیره را ارائه می‌دهد. مسیرها در سراسر جهان، از تانزانیا تا پارک ملی زایان در امریکا فیلمبرداری می‌شوند.

Zwift

محبوب‌ترین نرم‌افزار دوچرخه‌سواران است که می‌توانید در یک برنامۀ واقعی مجازی سهیم شوید و در مسابقات دوچرخه‌سواری با سایرین رقابت کنید. این مخصوص هیچ دوچرخه ورزشی نیست، اما چند دوچرخه ورزشی از جمله سول ساخت تایوان و هورایزن ساخت چین با Zwift همگام می‌شوند.

Peloton

اپلیکیشن پلوتون یک مجموعۀ کامل ورزشی بوده که جزو محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های منتخب گوگل پلی محسوب می‌شود. این اپلیکیشن با ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف خود قادر است شما را به اهداف ورزشی‌تان برساند. از طریق این اپلیکیشن می‌توانید به وسیله گوشی هوشمند خود به مجموعۀ کاملی از کلاس‌های مختلف ورزشی دسترسی داشته باشید.

این کلاس‌ها در هر مکانی که بخواهید، در اختیار شما قرار می‌گیرند. اپلیکیشن پلوتون به دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف ورزشی متصل می‌شود. این اپلیکیشن پرطرفدار، طیف گسترده‌ای از تمرین‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به آن‌ها را در خود جای داده که کاربر برای اجرای آن‌ها نیاز به دستگاه خاصی ندارد.

محبوب‌ترین کلاس‌های این برنامه شامل تمرینات قدرتی و تقویت عضلات، دویدن روی تردمیل، دویدن در محیط باز، دوچرخه‌سواری، یوگا، تمرینات کششی، کاردیو و پیاده‌روی محسوب می‌شود. اگر قصد برخورداری از بهترین برنامه دوچرخه سواری، یوگا و غیره را دارید پلوتون بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود.

Echelon

Echelon یک راه آسان برای پیدا کردن دوچرخه سواران است. در حالی که این برنامه هنوز با iFit یا پلوتون برابری نکرده است، اما محتوای آموزشی‌اش را در سال گذشته به‌طور قابل توجهی بهبود بخشیده است. این برنامه به شما امکان دسترسی آسان به تمام انرژی و هیجان آموزش زنده در حریم خصوصی و راحتی خانه‌تان را می‌دهد! با یک مربی دارای مجوز و اعضای دیگر در زمان واقعی با هم سوار دوچرخه شوید. با انواع کلاس‌های برنامه‌ریزی‌شده، هر روز چیز جدیدی پیدا خواهید کرد که متناسب با برنامه و روحیه شما باشد.

دوچرخه ورزشی را از کجا تهیه کنیم؟

دوچرخه‌های ورزشی را از خرده‌فروشی‌های محلی که واسطۀ بین کارخانه و مشتری هستند، کالاهای ورزشی و به‌صورت آنلاین می‌توان خرید. ما معمولاً خرید آنلاین و مستقیماً از سازنده را توصیه می‌کنیم. ضمانت‌نامه‌های دوچرخه ورزشی توسط سازنده و نه خرده‌فروش صادر می‌شود، بنابراین حتی اگر آن را از فروشگاه خریداری کنید، هر مشکلی باید مستقیماً از طریق سازنده بررسی شود. طبق تجربه ما، مشتریان با سفارش آنلاین از سازنده و ثبت اولیه محصول خود، تجربه بهتری دارند.

دوچرخه ورزشی را از کجا تهیه کنیم؟

بسیاری از فروشگاه‌های کالاهای ورزشی، و سایر دلال‌های خرده‌فروش نیز ممکن است محصولاتی را که در دسترس دارند و دیگر از سوی سازنده در دسترس نیستند، بفروشند. ما خرید مستقیم از سازنده را توصیه می‌کنیم تا محصولات فعلی و مدل‌های به‌روز را دریافت کنید.

پرسش‌های متداول

کدام دوچرخه ورزشی برای کاهش وزن بهترین است؟

به‌طور معمول، کاهش وزن به بالانس منفی انرژی یا کسری کالری بستگی دارد. اگر بیشتر از آنچه که مصرف می‌کنید کالری می‌سوزانید، در این صورت با کسری کالری و کاهش وزن مواجه خواهید شد. دوچرخه‌سواری مطمئناً می‌تواند به شما در سوزاندن کالری برای رسیدن به این هدف کمک کند، اما این تنها عاملی نیست که می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. دوچرخه‌های اسپین بیشترین کالری را نسبت به دوچرخه‌های ایستاده و نشسته می‌سوزانند.

چگونه با استفاده از دوچرخۀ ثابت ورزشی وزن کم کنیم؟

ممکن است با استفاده از دوچرخۀ ورزشی خیلی شاهد کاهش وزن نباشید، زیرا عوامل دیگری نیز در کاهش وزن نقش دارند، دوچرخه‌سواری مطمئناً می‌تواند به بهبود سلامت شما به‌ویژه تقویت سیستم قلبی عروقی‌تان کمک کند. توصیه می‌کنیم برای مشاهده این فواید به‌طور منظم از دوچرخۀ ورزشی استفاده کنید. وزارت سلامت و بهداشت توصیه می‌کند حداقل 150 دقیقه در هفته ورزش کنید. این هدفی عالی برای شروع است، به‌خصوص اگر تازه در مسیر ورزش قرار گرفته‌اید. اگرچه برخی از کاربران ممکن است ترجیح دهند بیشتر ورزش کنند.

آیا دوچرخه ورزشی به زانوها آسیب می‌رساند؟

بیشتر دوچرخه‌های ثابت داخل سالن دارای ضریب کیفیت یا کیو فاکتور بهینه‌شده هستند که فاصلۀ بین هر دو پدال است. هنگامی که فاصله در محدوده مطلوب باشد، این به کاهش فشار روی مفاصل و به حفظ آن‌ها در تراز مناسب کمک می‌کند. در بررسی‌هایتان به ضریب کیفیت یا کیو فاکتورِ دوچرخه دقت کنید.

ما پزشک متخصص نیستیم، بنابراین اگر هنگام دوچرخه‌سواری زانو درد یا مشکل زانو دارید و می‌خواهید با دوچرخۀ ثابت تمرین کنید، بهتر است قبل از شروع با پزشکتان مشورت کنید. دوچرخه‌سواری فعالیتی کم‌تأثیر است، اما  شاید مناسب برخی از کاربران نباشد.

آیا دوچرخه ورزشی به زانوها آسیب می‌رساند؟

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه